Saunový svět

Otevírací doba: Po–Pá 10:00–22:00    So, Ne 9:00–22:00

Vstupem do saunového světa se vám otevírá relaxace v krásném prostředí Brněnské přehrady. Vyberte si z dvanácti druhů jedinečných saun. Každá vás oslní svou vůní, prostorem či teplotou.

V SAUNOVÉM SVĚTĚ NALEZNETE:

BYLINková sauna

80–90 °C   

Suchá bylinná sauna láká především na vůně a účinky bylinných esencí, které působí blahodárně na tělo i duši. Prostor uvnitř sauny je z velké části zděný a k posezení slouží lavice ze světlého dřeva. Atmosféru dotváří dekorace v podobě sušených bylin a rustikální kotlík plný bylinek nad kamny. 

ALCHYMISTŮV SKLEP

85–95 °C

Alchymistův sklep v sobě skrývá zakopanou saunovou místnost. Sauna je založena na principu dvojího tepla - saunových a krbových kamen. Saunování doprovází speciální esence. Zděný strop je poznamenán alchymistickými znaky a zápisky a dekoraci dotváří zkumavky a baňky plné tajných substancí a elixírů.

JESKYNNÍ SVATYNĚ

80–90 °C

10–20 %

Panoramatická Jeskynní svatyně s výhledem na ochlazovací jezírko vás vtáhne do doby kamenné. Autentičnost jeskyně vytváří výzdoba - jeskynní malby, jedinečný krápníkový vodopád a ohniště. Úplný prožitek je dotvořen zvuky praskajícího ohně, zpěvu ptáků a tekoucí vody.

SAUNA NA JEZEŘE

85–95 °C
​​​​​​​tichá sauna

Finská sauna s panoramatickým výhledem na jezero láká především pro tichou relaxaci na kraji lesa. V prostorné saunové kabině ze světlého dřeva vám saunování zpříjemní směs lesních esencí a dekorace ve formě loukoťových kol, větviček, šišek a čerstvého voňavého dříví z nedalekého lesa.

SAUNOVÝ DÓM

80–95 °C

Nejprostornější venkovní sauna v Saunovém světě, která je jedinečná umístěním kamen uprostřed místnosti a celodenním programem ve formě saunových ceremoniálů. Vlhkost i teplota v místnosti se může měnit v závislosti na prováděných ceremoniálech. Kapacita saunového dómu je až 80 osob.

VULKÁNO SAUNA

100–110 °C
tichá sauna

právě v rekonstrukci, otevření v průběhu léta 2024

Vulkáno sauna nabízí relaxaci ve zcela suché a horké saunové kabině. Vzhledem k vysoké teplotě a téměř nulové vlhkosti je nezbytné se před vstupem do saun řádně osušit a je zde zakázáno polévat kamna vodou. Přímo u sauny jsou k dispozici sprchy a ledový bazének pro zchlazení těla, nedaleko sauny se nachází relaxační houpačka.

CITRUSOVÁ SAUNA

65–75 °C

50–55 %

Citrusová sauna je kombinací klasické finské a parní sauny. Pro svou vlhkost a teplotu je velmi oblíbená především u lidí s dýchacími obtížemi a u začátečníků. Saunu doplňují citrusové esence, uvnitř sauny je k dispozici vědro s vodou k polévání kamen.

SOLNÁ SAUNA

65–80 °C
tichá sauna

právě v rekonstrukci, otevření v průběhu léta 2024

Solná sauna nabízí spojení principů suché sauny s horkým vzduchem a unikátních vlastností soli. Stěny z himalájských solných cihel jsou prosvětleny a příjemná teplá záře působí hřejivým dojmem na lidskou psychiku. Při pobytu v solné sauně také vstřebáváme minerály, které mají velmi příznivý vliv na lidský organismus. Působí blahodárně především na dýchací cesty, pokožku a pozitivně ovlivňuje činnost centrální nervové soustavy.

medová sauna

85–95 °C

20–30 %

V medové sauně dochází díky kombinaci automatického parního nárazu a vysoké teploty k intenzivnímu pocení.  Pobyt v sauně je zpříjemněný medovou esencí. Při tvorbě sauny jsme se inspirovali tvarem pláství ve včelím úlu, aby byl zážitek ještě plnější. Celý design sauny je pak umocněn prosvětlenými „medovými“ plástvemi ve stěně. Přímo u sauny jsou k dispozici sprchy a ledový bazének pro zchlazení těla.

TURECKÁ PARNÍ LÁZEŇ

40–45 °C

100 %

Turecká parní lázeň přispívá k regeneraci přetíženého svalstva a kloubů, uvolnění dýchacích cest a poskytuje úlevu od revmatických potíží. Lázeň je obohacena o citrusovou esencí, která přispívá k dokonalé relaxaci a očistnému účinku.

aromatická PARNÍ LÁZEŇ

40–45 °C

100 %

Parní lázeň kombinuje teplo a přírodní esence, které si můžete užít i na našich ceremoniálech. 
Nižší teplota a vysoká vlhkost parní lázně pomáhají s uvolněním dýchacích cest a esenciální oleje ulevují přetížené mysli. 

ochlazovací jezírko

0–20 °C

Přírodní koupací jezírko s čistou, filtrovanou vodou slouží ke zchlazení rozehřátého těla po saunování. Před vstupem do jezírka je nezbytné se osprchovat. Teplota vody se mění v závislosti na počasí. 

ochlazovny

7–15 °C

Pro zchlazení rozehřátého těla můžete využít ochlazovací bazénky, které jsou rozděleny na pánskou a dámskou část nebo sprchy u jednotlivých saun.
Společné ledové bazénky můžete najít u medové a vulkáno sauny.
Teploty bazénků udržujeme v rozmezí 10 až 15 °Celsia.

relaxační zóny & fresh bary

Pro vaši relaxaci je připravena venkovní odpočívárna s krbem, lehátky a posezením či venkovní relaxační zóny s lehátky uprostřed přírody. Pro odpočinek po sauně můžete využít také tichou bylinkovou odpočívárnu. Občerstvit se můžete na fresh baru s posezením, kde pro vás každý den připravujeme čerstvé a zdravé občerstvení. 

vinný sklípek

35–45 °C

Zakopaný vinný sklípek se vyznačuje střídavou teplotou, která se mění v závislosti na venkovním počasí. V teplých dnech se teplota pohybuje okolo 30 °C a v chladných okolo 45 °C. Prostor vinného sklepa prosvětluje oheň z krbových kamen a zdobí ho vinná dekorace společně s cihlovým stropem. Odpočinek zpříjemňuje posezení na ergonomických dřevěných lavicích.

kneippovy lázně

Střídavé koupele ve studené a teplé vodě zlepšují krevní oběh celého těla, odstraňují bolesti hlavy a pomáhají otužovat organismus. Pro nejlepší účinky procedury doporučujeme přešlapovat v bazénku s teplou vodou po dobu 1 minuty, následně pak v bazénku se studenou vodou přibližně po dobu 10 sekund.


Areál je určen pro dospělé a osoby nad 145 cm. Děti do 15 let (nad 145 cm) musí být pod neustálým dohledem doprovodu osoby starší 18 let.

SAUNOVÉ CEREMONIÁLY

NEVŠEDNÍ zážitek

Nechte se unést noční atmosférou wellness Infinit Maximus s bohatým programem v saunách a bazénech.

Vyzkoušejte saunové noci v Infinit Maximus. 

dárkové poukazy

darujte radost

Potěšte své blízké, rodinu, obchodní partnery či sami sebe poukazem do našich wellness center nebo si vyberte saunovací kilt pro zpříjemnění saunování.